2016. jan. 25. 21:38
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy a háromszög mindhárom oldala A hosszúságú?


Ha igen, akkor felírod a pitagorasz tételt...ugye a magasság pont felezi az egyik oldalt, vagyis lesz egy derékszögű háromszöged, aminek az átfogója A, egyik befogó a magasság, a másik befogó pedig A/2. És kiszámolod szépen. Sok sikert.

2016. jan. 25. 22:03
 2/3 anonim válasza:

Elég rég foglalkoztam matekkal de szerintem ebbol másodfokú egyente lesz. Szóval sima ugy.

-X(a négyzeten) + 4X - (4.M(a négyzeten))=0

az "X" a háromszog oldala, az "M" a magasság.

Aztán lehet hogy teljesen rossz. Ne kovezz meg érte :)

2016. jan. 25. 22:10
 3/3 Angelo84 ***** válasza:

#2.


Néhány dolgot elírtál. :)


átfogó négyzete egyenlő befogók négyzetének az összege.


A(négyzet) = (A/2)(négyzet) + M(négyzet)

ebből pedig az lesz, hogy:


3*A(négyzet) - 4*M(négyzet) = 0


a bal oldalt fel tudod az "a(négyzet) - b(négyzet) = (a-b)*(a+b)" azonossággal így írni:


(gyök3*A-2*M)*(gyök3*A+2*M) = 0


szorzat pedig akkor 0, ha valamelyik tényező 0.


gyök3*A-2*M = 0 ---> A=2*M/gyök3

vagy

gyök3*A+2*M = 0 ---> A=-2*M/gyök3 (de ez nem jó, mert mínusz hosszúság nincsen, és nyilvánvalóan 1 megoldást várunk, ha fix az M)

2016. jan. 25. 22:22