egy transzformátor primer körének teljesítménye 360W . Mekkora a szekunder körben folyó áram erőssége, ha 24V a szekunder feszültség.
Valaki kérem segítsen fontos:)
2016. jan. 24. 20:33
1/1 anonim válasza:
Mivel a példában nincs szó veszteségről, a szekunder kör teljesítménye is 360 W.
Így, a szekunder oldali teljesítmény és feszültség ismeretében, kiszámítható az áramerősség.
P = U * I → I = P / U = 360 W / 24 V = 15 A.