egy transzformátor primer körének teljesítménye 360W . Mekkora a szekunder körben folyó áram erőssége, ha 24V a szekunder feszültség.

Valaki kérem segítsen fontos:)



2016. jan. 24. 20:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a példában nincs szó veszteségről, a szekunder kör teljesítménye is 360 W.

Így, a szekunder oldali teljesítmény és feszültség ismeretében, kiszámítható az áramerősség.

P = U * I → I = P / U = 360 W / 24 V = 15 A.

2016. jan. 24. 21:14