Valaki ezt kiszámolná nekem?


Az anyagi pont 50 cm sugarú körpályán mozog 2 rad/s szögsebességgel. Számold ki:

a) a forgómozgás periódusát

b) frekvenciáját

c) az anyagi pont kerületi sebességét, és

d) normális gyorsulását



2016. jan. 21. 15:11
 1/4 Angelo84 ***** válasza:

r=0,5 m

omega=2 rad/s


omega=2*pí/T

--->

T(periódusidő)=2*pí/omega=pí sec

f(frekvencia)=1/T=1/pí 1/sec

v(kerületi sebesség)=r*omega=0,5*2=1 m/s

a(centripetális gyorsulás)=r*omega*omega=0,5*2*2=2 m/s^2

2016. jan. 21. 17:16
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nekem fogalmam sincs erről, hogy ezt hogy irtad le.

Esetleg kicsit érthetőbben?

2016. jan. 21. 20:49
 3/4 Angelo84 ***** válasza:

r-rel jelöljük a sugarat. átváltottam méterbe, azzal számolunk. az omega a szögsebesség. az omegának van egy képlete, ami 2 szorozva pí osztva periódusidő. a periódusidő az egyik dolog, amit ki akarunk számolni. a periódusidőt az omega képletéből úgy kapom meg, hogy 2 szorozva pí osztva omega, mértékegysége a másodperc lesz majd.

az f a frekvencia. a frekvencia az a periódusidő reciproka, vagyis 1/T, mértékegysége 1/másodperc, vagy hertz.

a kerületi sebességet képlet szerint úgy kapom meg, hogy a sugarat szorzom össze a szögsebességgel. mértékegysége méter per secundum

a normális gyorsulás feltehetően a centripetális gyorsulás. a centripetális gyorsulásnak az egyik képlete a sugár szorozva szögsebesség, szorozva szögsebesség. mértékegysége méter per secundumnégyzet.


ennél érhetőbben nem igazán lehet leírni, ha ezt sem érted, akkor menj el magántanárhoz, aki mesél egy kicsit a fizikáról neked.

ha a matek sem megy annyira, akkor javaslom azt is külön órákban tanulni.

2016. jan. 21. 21:12
 4/4 A kérdező kommentje:
ÚRISTEN.Megcsináltam, köszi szépen!!!
2016. jan. 21. 21:53