Biosz kérdés, mennyit pihen a szív?


72/perc a szívverés

1 összehúzódással 70 ml vér kerül az erekbe

1,6 s ideig pihen a szív 2 összehúzódás között (0,16)


1, Kettő perc alatt mennyi vér kerül az erekbe?

2, Mennyit pihen a szív egy nap alatt?


2016. jan. 12. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy bioszon adták fel, ez egy 5. osztályos szintű matematikafeladat…


1) Ha 72 ver a szív 1 perc alatt, akkor 2 perc alatt 2*72 / 144-et. Ha egy összehúzódással 70 ml vér kerül az erekbe, akkor 144 összehúzódással 144*70 ml = 10 080 ml = 10,08 l.


2) Itt nem világos, hogy mennyi idő van megadva két összehúzódás között eltelő időnek, de ugyanígy, egy napban 24 óra van, tehát 24*60 = 1440 perc. Akkor 1440*72 = 103 680-szor ver a szív egy nap alatt, tehát ennyivel kell megszorozni a két összehúzódás között eltelő időt, hogy a szív összes pihenő idejét megkapjuk.

2016. jan. 12. 12:07
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 72/perc a szivveres, akkor ket osszehuzodas kozotti ido 60/72 = 0,83 s, tehat nem pihenhet 1,6 s-t. :s
2016. jan. 12. 13:50