1 kis matek estére, húgom nem érti és hétfőn dogát ír?

Egy kertben 18 sorban minden sorban 15fát ültettek. Egy másik kertbe ugyanennyi fát ültettek csak ott minden sorban 10 db fa található,az lenne a kérdés hogy így hány sor lesz,nos ezt kéne levezetnie egy 6.-os gyereknek valahogy logikusan,valami képlet esetleg vagy ezt csak logikai úton lehet levezetni,vagy arányosságot kell nézni? mert logikusan kijön hogy 27 sor lenne így de főiskolára járok és nem tudnám levezetniXD
2010. márc. 26. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:

18*15=270 fa van összesen

Másik kert:

10*x=270

x=egy szám, ami azt mutatja, hány sor van a másik kertben


Egyismeretlenes egyenlet. Azért elég gáz, hogy főiskolás létedre ezt nem tudod megoldani. Még ha már valami bonyolultabbról lenne szó...

2010. márc. 26. 00:11
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát matekból mindig csak éppenhogy átcsúsztam,de köszönöm szépen igazad van:)
2010. márc. 26. 00:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki engedett át kettessel, de én úgy meg húztalak volna mint a pinty.
2010. márc. 26. 00:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak ők még nem tanulták az egyismeretlenes egyenletet:D de valóigaz hogy ezzel a módszerrel kijön... hát volt hogy majdnem meghúztak:D csak olyankor mindig rántottam 1et... a reál tantárgy nem erősségem
2010. márc. 26. 00:18
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudok valahogy a számokkal logikusan gondolkodni:(
2010. márc. 26. 00:19
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem te vagy a húg, és te vagy a 6-os, és nem jársz főiskolára, mert 6-os vagy.

Ha bevallod, hogy semmilyen húg nincs, csak kitaláltad, akkor nem fogok röhögni. de így!

18 sor* 15 fa.

10 sor* valamennyi


18*15=270

10*valami=270


270/10=27.

Neked hogy jöhetett ki 27, ha nem így számoltad ki???Akkor mit nem lehet ezen elmagyarázni???

2010. márc. 26. 18:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam az 1ismeretlenes egyenletre:D nem én vagyok a hug... elgondolkoztam hogy ha 15 fa 18 sorban van akkor minden sor végén kimarad 5 db fa és az 5x18 az 90 db fa az akkor +9sorban férne el és 18+9 az 27:D na én logikus alapot vettem,nem emlékeztem az egyismeretlenes egyenletre,de a húgomék még nem is tanulták... úgyhogy nem tudja hogy vezesse le.
2010. márc. 26. 18:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt nem is kell semmit sem egyenletezni. Ez két szorzás. (vagyis a második osztás)


Ha két szám szorzata 270, akkor mi az a szám, amit 10-zel szorozva (mert 10 sor van) 270-et kapunk?

2010. márc. 26. 19:32