Fizika, nyomás segítenél?


Nem nagyon értem, a könyvben meg érthetetlenül van leírva.

1.Egy szekrény súlya 800N , a nyomás a padlóra 20.000pa.

Mekkora a szekrény lábainak padlóval érintkező együttes felülete?

2. Egy gép súlya 20.000 N ,Mekkora legyen a gép talpfelülete, ha a padlóra kifejtett nyomás 30.000 Pa lehet?


Előre is köszönöm(:


2010. márc. 25. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:

nyomás:


P=F/A

nyomás=nyomóerő/nyomott felület

mértékegysége: Pa (paszkál, avagy newton/négyzetméter)


de ezt itt is meglelted vóna:

[link]


1.-es feladat:

F=800N

P=20000Pa

A=?

P=F/A akkor A=F/P


Ennél egyszerűbb feladat nem igen van fizikából :)

A 2.-es feladat ugyanez.

2010. márc. 25. 18:51
 2/2 anonim ***** válasza:

a 2. feladat:

F=20000N

A=???

p=30000 Pa


A=F/p=20000/30000=2/3

A=0,666666666666666666

A=2/3

ennyi...

2010. márc. 26. 18:09