Segítene valaki megoldani a dolgozat minta feladatait?


Kaptam téli szünetre minta feladatokat amiből lesz a dolgozat. Nos, ezt meg kellene oldani és magyarázatot is szeretnék, hogy értsem, mert ezekkel a feladatokkal nem vagyok képbe.


[link]


Nagyon szépen köszönöm annak aki tud valamiben segíteni.



2015. dec. 29. 16:08
1 2
 1/12 Lillamaci válasza:
Nem lehet elolvasni a fölső sorokat!
2015. dec. 29. 16:25
 2/12 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el?

Kezdd el, keresd meg a nevezetes azonosságoka, tedd meg a kikôtéseket, egyszerûsíts vonj össze, meg helyettesíts be a másodfokú megoldóképletbe.

2015. dec. 29. 16:27
 3/12 A kérdező kommentje:
El sem tudom sajnos kezdeni :/ nem értem, amikor ezt vettük nem voltam akkor ott.
2015. dec. 29. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem egyheti anyag! Valami csak megy!

Kezdd el! Ha elakadasz segítünk!

2015. dec. 29. 19:41
 5/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Pár percet szántam a dologra. Az 5-ös feladatot még mi sem tanultuk. A többit megoldottam, nagyon minimális segítséget is írtam hozzá.. :D


[link]


[link]

2015. dec. 30. 18:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm áldjon az Úr és sikerekben, szerencsében gazdag új évet kívánok neked és a kedves családodnak! :)
2015. dec. 30. 18:50
 7/12 anonim válasza:

Jajj, de cuki vagy :D


Viszont kívánom! (:

2015. dec. 30. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Az 5-ös feladatnál x^2-et eljelölöd a-val.

Akkar már a megoldókèpletbe be tudsz helyettesíteni ès a kapott eredmènyed (a) egyenlô lesz x^2.

Figyelj arra, hogy az 'a'-ra kapott eredmènyed milyen elôjelû lehet.

2015. dec. 30. 20:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de nem értettem meg sokat magyarázat is kellene. Az első feladatnál is pl. Hogy lett a baloldalon 3x a másikon -1?
2016. jan. 4. 16:55
 10/12 anonim válasza:
6x-10-3x+18=7 : Összevonjuk az egynemű kifejezéseket => 6x-3x=3x; -10+18=8 => 3x+8=7 : Rendezzük az egyenletet(egy oldalon egyneműek lesznek) => A +8-at átvisszük a másik oldalra, így mindkét oldalból ki kell vonnunk 8-at => 3x+8-8=7-8 => 3x=-1 . :)
2016. jan. 5. 07:58
1 2