Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS. A hallgatóság önkéntelen...

SOS. A hallgatóság önkéntelen testbeszéde?

Figyelt kérdés

A hallgató keresztbe tett kézzel hallgatja az előadót?


A hallgató előrehajol,állát a tenyerébe támasztja:


A hallgató behunyja a szemét:


Segítenétek,ezek mit jelentenek?

Kerestem őket de sehogy sem találtam

Kérlek segítsetek holnapra kellene



2015. dec. 17. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
a keresztbe tett kéz az tuti hogy az elzárkózottságot jelenti. Vagyis elzárkózik az előadó elől, nem kíváncsi.
2015. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sajnos elkéstem a válasszal.

A tőlem megszokott hosszú válasz lesz egy rövid résszel.

A „rövid” rész:


Ha ilyesmit tanulsz, akor a hagyományos nézet valóban az elzárkózás vagy az úgynevezett védőkorlát a keresztbe tett kar.

Az előadó számára annyit jelent ha a hallgatóság így ül, hogy az előadást jóval kisebb arányban fogadja be, jegyzi meg vagy figyel rá.


Ha ez az előre hajlás úgy történik, hogy tényleg azért van hogy a fejet alátámassza akkor itt arra gondolhatnak, hogy ez az unalom jele.


Ha a hallgató behunyja a szemét, akkor itt elvileg arra gondolnak, hogy az előadót kirekeszti a látóteréből vagy éppen esetleg alszik.


^^^


Ezek az elterjedt nézetek. Akkor most a hosszú rész:

Na most ha ezt az egészet te használni szeretnéd bármire, akkor most írok ezt azt. Legfeljebb ott ahol tanulsz ezzel nem értenek egyet.


A karba tett kéz egy sokkal sokoldalúbb gesztus és nem feltétlenül az elzárkózást jelenti. Viszont ha előadsz a legjobb ha valamilyen trükkel eltünteted. Sok előadó csinálja azt, hogy egyszerűen a közönséget bevonja. Például ismerős ez ? „Tegye fel aki kezét aki volt már úgy hogy bla,bla,bla köszönöm és most tegye fel a kezét aki nem bla bla bla” -formula.

Vagy : „Most megkérnék mindenkit, hogy álljon fel és mutatkozzon be a mellette ülőnek.” - Persze csak ha az előadás szempontjából van értelme.

Csak kapcsolódjon az előadáshoz ennek a módja, de a lényeg az hogy az ilyen „gyakorlatok” közben az emberek nem tudnak védőkorlátozni, de már is az előadás részeivé válnak.


A koncepció ugyan is az, hogy ha valaki keresztbe tett karral ül, tényleg kevesebbet fogad be. Oké de akkor lehetsz te a világ legjobb előadója és mondhatsz bármit. - Nem igazán jut el hozzá, így aztán elég mókás dolog azt elvárni, hogy majd az előadás hatására kinyit valaki és jobban figyel.

Ezért nyitják ki az embereket valamilyen trükkel.


Nemrég egy céges meetingen egy cégvezető, az alkalmazottjai érzéseire volt kíváncsi. Ki akarta deríteni, hogy a cége milyen munkahely ma.

Úgy gondolta ha a saját alkalmazotti munkájáról és az akkori érzéseiről beszél, akkor majd az alkalmazottjai megnyílnak.

Amikor körbe néztem az alkalmazottak általában kétféle pozícióban ültek, a legtöbben védőkorlátozva magukat összehúzva sokak még a bokájukat is keresztbe tették. Kissé mereven ültek a fejük lehajtva.

A középvezetők egyik bokája a másik lábuk térdén és egy vagy két kézzel fogták a bokájukat. -Ez amolyan vitatkozó póz.


-Senki nem beszélt az érzéseiről. Amikor a céggel kapcsolatos negatívumokról kérdezte őket az igazgató, mindenki logisztikai dolgokról beszélt, meg arról, hogy több csomagoló anyagot kell venni. Kezdett a tábla pozitívum oldala megtelni.

Igazából senki nem mondta el, hogy elégedetlen a munkahelyével vagy azzal a móddal ahogy az igazgató motiválni igyekszik az alkalmazottjait, valójában de-motiválva őket ezzel.

Szóba kerültek a fizetések is a céges átlag nem fedte a valóságot sokak számára és a konkurens cégek fizetési adatai sem. - De továbbra sem mondott senki semmit, semmi őszintét vagy fontosat és továbbra védekező vagy vitatkozó pózban ültek az emberek.


Az igazgatónak csak annyit kellett volna tennie, hogy ennyit mond tegye fel a kezét aki elégedett a munkahelyével ? Oké akkor most tegye fel a kezét aki nem. Vagy ki az aki elégedett a fizetésével és ki az aki nem. -Mert mindegy hogy hazudtak volna az emberek vagy sem (valószínűleg igen), megszűnt volna a védő korlát vagy a versengő vitatkozó pózban ülő középvezetők, legalább az egyik kezükkel elengedték volna a bokájukat és ez nagy különbség, mert ha valaki két kézzel fogja a bokáját az meggyőzhetetlen. Utána ha nyitott pózban ülő emberekre kérdez, akkor már nyitottabban beszéltek volna az érzéseikről.


Ott volt az esély mindkét félnek változtatni de semmi nem történt, hiába beszélt az igazgató a saját érzéseiről és hiába mondta el mit szeretne. -Egyszerűen nem ment át az embereknek. Persze lement a meeting és az igazgató háta mögött már ment a pufogás.


Mi történt ? Megint nőttek az elvárások szigorodtak a körülmények, de nem nőttek a fizetések és tovább csökkent az emberek motivációja. - Pedig az igazgató kész volt változtatni ezen.


Ha körül nézett volna akkor látja, hogy még nagyon fontos pozíciókban sem értenek vele egyet az emberek egy kicsit sem és senki nem fog beszélni az érzéseiről mert félti az állását.


Csak ki kellett volna robbantani az embereket ezekből a testhelyzetekből, mert valójában a testbeszédben visszacsatolás működik.

- Akkor hatásos lett volna hogy az igazgató a saját érzéseiről beszél, így nem mert nem fogadták el az emberek amit mond. Egyszerűen védekeztek. Másrészről az igazgató sem fogadott el semmit, mert zárt ózban, illusztrátorok nélkül mondták neki.


Szóval ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, akkor dinamikusan érdemes a testbeszédet kezelni és sokszor mondom nem jelentés hanem ok-okozat alapon.

Először is azt a karkeresztezést találóbb védőkorlátnak hívni, de egyébként egy nagyon is bonyolult gesztus. Ugyan is a visszacsatolás a lényege.

Amikor egy vállalkozó elkéri a már megbeszélt anyagelőleget a megrendelőtől, akkor sokszor van, hogy a megrendelő abban a pillanatban védőkorlátozik majd

kihozza a pénzt, nem zárkózik el hogy fizessen. Csakhogy fél, attól fél ami azután történik, hogy a pénzét odaadta és a karba tett gesztus segít kontrollálni ezt a félelmet például segít abban, hogy ne mondja azt, hogy Józsikám, de azért holnap is jön igaz, ugye nem lép meg a pénzemmel ?

Az igazgatós példában az emberek attól féltek, hogy ha valóban elmondják milyen munkahelynek tartják a munkahelyüket, milyen főnöknek a főnöküket, akkor elveszítik az állásukat vagy rosszabbodnak a körülmények.

Ezek alapján akár a félelem jele is lehetne de nem az.

A védőkorlát segített abban, hogy olyan lelki állapotban maradjanak, hogy ezt tudják kontrollálni.


A középvezetőknél, pedig a boka fogás most abban segített, hogy ők is hasonló célból ne mondjanak semmit, bár ők bőbeszédűek voltak a többiekhez képest.

Ám máskor a boka fogás mást jelent. Simán lehet, hogy valaki védőkorlátozva ül az előadásodon és azon agyal bekapcsolva hagyta-e a kávéfőzőt és nem az előadásoddal van baja.

A becsukott szemű is átérezhet érzéseket vagy elképzelhet valamit, de lehet hogy csak égnek a szemei a neon fénytől, stb. A kávéfőzős lehet kirohan telefonálni a gyereknek hogy nézze meg a kávéfőzőt a neontól fájós szemű meg pont kevésbé fog rád figyelni, ha kirobbantod ezekből a testhelyzetekből és gesztusokból őket.

Az előredőlés sokszor érdeklődést jelent, az aki a tenyerével támasztja a fejét, van hogy unja de érdeklődést színlel, ám megeshet hogy valaki fáradt de érdeklődő.

- Mert ezek nem jelentések hanem okozatok. Amelyek az egyénnek az ok belső kezelésében segédkeznek.

Ha te környezetvédő vagy és ipari cégek vezetőinek tartasz előadást és akkor látod ezeket a versengő vitatkozó pózokat meg a védőkorlátot és igen akkor jelenthet elzárkózást. Ám ilyenkor hasznos lehet ha az embereket igyekszel rávenni arra hogy felhagyjanak ezekkel a gesztusokkal, mert akkor jobban elfog jutni hozzájuk az előadásod miértje. -Mert amúgy a testhelyzetük abban segít nekik, hogy csak a saját szempontjaikat vegyék alapul.


Nemrég például a testbeszédhez meglehetősen jól értő vállalkozó azt hitte, hogy megváltozott a viszony a legfontosabb partnerével. Mert amikor beszélt velük karkeresztezést látott mindkét vezetőnél. Ám a „gond” valójában az volt, hogy az iroda és az eéadó tér között van egy nyitott ajtó keret ajtó nélkül. A cég fontosabb partnerei bejárhatnak oda de ennek ellenére van egy aszinkron területi helyzet. Mert az már nem az eladótér része, ahol a cégvezető vagy eladói egyazon személyes térben vannak a vásárlókkal.

Mivel a vállalkozó fontos partnere volt a cégnek a cég vezetői beengedték a személyes terükbe kérdés nélkül és mivel eddig mindig a társával ment és soha nem kellett megkérdezniük, hogy bemehetnek-e. Azaz átléphetik-e a képzeletbeli vonalat. Ám most egy olyan emberrel volt aki neki személyes jó barátja és vevője, akit ő beengedett a személyes terébe és automatikusan kérdés nélkül besétált vele a cégvezetők belső személyes terébe egy aszinkron területi helyzetbe. Itt most az a bizonyos karkeresztezés az eladó tér és az iroda határ vonalának fizikai megjelenése volt egy virtuális területi gesztus. -Am a vállalkozó vendégének szólt. Míg a vállalkozó azt gondolta, hogy megromlott a két cég viszonya. Ezért nem mindegy, hogy jelentés alapon te elzárkózásnak nézed vagy valami negatív jelnek, vagy ok-okozatnak. Itt ha a vállalkozó megkérdezi, hogy bemehetnek-e és bemutatja, xy-ont mint a barátját és legfontosabb ügyfelét, akkor nem jelent volna meg ez a gesztus.

2015. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!