Az alábbi feladatokat nem tudom megoldani.Leírnátok,hogy hogyan oldottátok még?Előre is köszönöm!
Link(ek): [link]
2015. dec. 15. 23:04
2/3 A kérdező kommentje:
Az 1.feladatból a b. nem ment,a 2.-ból az a.,és a 9.feladat egyátalán nem megy.
2015. dec. 16. 01:41
3/3 Silber válasza:
1.b: vagy beütöd a számológépbe, vagy elkezded prímtényezőkre bontani. Meglepő módon végig tudod osztani hármasokkal, hétszer. Ergó az eredmény 3.
2.a:
Ha a számláló és a nevező is ugyanakkora gyök alatt van (ugyanakkora kitevőn), akkor összevonhatóak egyetlen gyök alá. Tehát:
(400)^(1/4)/(25)^(1/4)=(400/25)^(1/4)=16^(1/4)=2
9.: Kikötést kell tenni, ugyanis gyök alatt nem szerepelhet negatív szám. Mivel valós számról van szó, így 0 sem szerepelhet, azaz a következőt írhatjuk fel:
2-8x>0
x<1/4
Azaz bármely szám megfelel amely nagyobb, mint 0,25.