Az alábbi feladatokat nem tudom megoldani.Leírnátok,hogy hogyan oldottátok még?Előre is köszönöm!


Link(ek): [link]

[link]

[link]



2015. dec. 15. 23:04
 1/3 Silber ***** válasza:
Meddig jutottál?
2015. dec. 16. 01:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Az 1.feladatból a b. nem ment,a 2.-ból az a.,és a 9.feladat egyátalán nem megy.
2015. dec. 16. 01:41
 3/3 Silber ***** válasza:
74%

1.b: vagy beütöd a számológépbe, vagy elkezded prímtényezőkre bontani. Meglepő módon végig tudod osztani hármasokkal, hétszer. Ergó az eredmény 3.


2.a:

Ha a számláló és a nevező is ugyanakkora gyök alatt van (ugyanakkora kitevőn), akkor összevonhatóak egyetlen gyök alá. Tehát:

(400)^(1/4)/(25)^(1/4)=(400/25)^(1/4)=16^(1/4)=2


9.: Kikötést kell tenni, ugyanis gyök alatt nem szerepelhet negatív szám. Mivel valós számról van szó, így 0 sem szerepelhet, azaz a következőt írhatjuk fel:

2-8x>0

x<1/4


Azaz bármely szám megfelel amely nagyobb, mint 0,25.

2015. dec. 16. 02:02