Az acél sűrűsége, amelyből a golyós csapágy készült 8000 kg/m3. A dobozban 180 kg golyó van. Számítsátok ki a golyók számát, ha 1 csapágygolyó átmérője 12 mm?

2015. dec. 14. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el? A gömb képlete megvan?

Ha ez megvan számold ki egy golyó térfogatát.

A sűrűség segitségével pedig a térfogatból a tömegét.

Utána már csak egy osztás kell és megvan a darabszám.

2015. dec. 14. 16:13
 2/6 A kérdező kommentje:
a tömeg az már meg van adva 180 kg
2015. dec. 14. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű képletbehelyettesítés. A gömb képlete: V=pi*d^3/6, ha N golyó van, akkor V=N*pi*d^3/6. A tömeg sürüségszer térfogat: m=ró*N*pi*d^3/6. Ebből kifejezed N-et...
2015. dec. 14. 16:24
 4/6 A kérdező kommentje:
nem tudná levezetni?
2015. dec. 14. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Levezettem, ott a végképlet. Mit nem értesz. Beírod a számokat és kész. Ennyire ostoba vagy?
2015. dec. 14. 19:28
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


"a tömeg az már meg van adva 180 kg"

Az össz tömeg van megadva, amit én irtam az eg ygolyó tömege. Ezt kell kiszámolni.

Ha ez megvan, el kell ösztani az össz tömeget ezzel, ez megadja a darabszámot.

2015. dec. 14. 22:20