Valaki megmagyarázná ezt a nagyon rövid logaritmusos példát?


[link]


Köszi szépen!



2015. dec. 8. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:

(log(2)2)^x=x*log(2)2---((log(a)b)^n=n*(log(a)b) azonosság alapján

x*log(2)2---->a log(2)2=1 mert 2^1=2

x*1=x

2015. dec. 8. 08:10
 2/4 Silber ***** válasza:

Egyrészt, mert loga(b^c)=c*loga(b), valamint loga(a)=1 (a>0). Így:

log2(2^x)=x*log2(2)=x*1=x

2015. dec. 8. 08:11
 3/4 Silber ***** válasza:

Rontottam:

(log2(2))^x=x

2015. dec. 8. 08:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. dec. 8. 20:00