please választ mennyi 21 tizenötöd ből a 9 huszad ???2015. dec. 7. 16:48
2/2 anonim válasza:
Már please, meg minden de egy sima kivonás nem megy. :D
(21/15) - (9/20)
közös nevezőre hozod
ami a 60
21/15 = 84/60 (a 60-ban 4x van meg a 15, ezért a számlálóba 4*21 kerül)
9/20 = 27/60 (az előző gondolatmenet alapján jön ki)
(84/60)- (27/60) (számlálót vonod ki a számlálóból, nevező marad)
= 57/60