Megmondanátok légy szíves hogy, mennyi huszonegy tizenötöd ből kilenc huszad? (Nagyon sürgős! Légy szíves választ! )

please választ mennyi 21 tizenötöd ből a 9 huszad ???

2015. dec. 7. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
57 hatvanad
2015. dec. 7. 16:50
 2/2 anonim ***** válasza:

Már please, meg minden de egy sima kivonás nem megy. :D

(21/15) - (9/20)

közös nevezőre hozod

ami a 60

21/15 = 84/60 (a 60-ban 4x van meg a 15, ezért a számlálóba 4*21 kerül)

9/20 = 27/60 (az előző gondolatmenet alapján jön ki)

(84/60)- (27/60) (számlálót vonod ki a számlálóból, nevező marad)

= 57/60

2015. dec. 7. 16:56