A megoldás szerint 9,1.. Én ugye a képlet szerint 21,9/ 121,9= 17,9-et kaptam. Hogy jött ki a 9,1??2015. dec. 5. 14:02
1/2 anonim válasza:
Azért nem 17,9 mert a 21,9 nem az összes oldott anyag, mivel ebben még víz is van. Az összes oldott anyagot úgy tudod kiszámolni hogy megnézed a CaCl2*6H2O tömeg%át. Vagyis:(40+35,5+35,5)/(40+35,5+35,5+6*18)*100=50,7 tömegszázalékos a te 21,9 g oldott anyagod, vagyis 21,9*0,507=11,1 g volt valójában a CaCl2 tartalom
A megoldás: 11,1/121,9*100=9,1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. dec. 5. 14:47