2015. dec. 3. 13:09
2/4 A kérdező kommentje:
Három Szakács A, B, C süteményt sütnek melyek azonban sajnos rendre 0, 02 0, 03 0, 05 valószínűséggel nem kelnek meg rendesen. A Szakács süti a sütemények 50% át B 30% át C 20% át. A rossz sütemények hány százalékát sütötte A Szakács ?
2015. dec. 3. 13:20
3/4 anonim válasza:
13:11, lefordítom neked:
A, B és C három szakács, akik süteményeket sütnek. A 0,02 valószínűséggel ront el egy sütit, B 0,03 valószínűséggel, C pedig 0,05 valószínűséggel. A süti a sütemények felét, B a 30%-át, C pedig a 20%-át. A sütemények hány százalékát b**a el A?
4/4 Pelenkásfiú válasza:
Legyen "x" az összes süti száma.
A által elrontott: x * 0,5 * 0,02 = 0,01
B által elrontott: x * 0,3 * 0,03 = 0,009
C által elrontott: x * 0,2 * 0,05 = 0,01
Tehát összesen x-ből 0,029x a rossz süti.
Ebből 0,01x az A szakácsé. Ebből már gondolom menni fog a százalékszámítás. :)