Kovi Körte kérdése:

Törtek? Bővíteni kell őket és utána növekvő sorrendbe rakni. Pl:3/6=. /16 A számok:


2/8; 5/2; 7/4; -3/8; 18/24; -100/64; 24/16; 26/32

Ezeket kell .../16-ra

és .../128-ra bővíteni,majd növekvő sorrendbe kell rakni

Hétfőre kéne:/

Előre is KÖSZÖNÖM!



2015. nov. 27. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem bővíteni kell őket, hanem közös nevezőre kell hozni őket.


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=lIph4My90Ag


Ha "elakadsz" szólj!

2015. nov. 27. 14:42
 2/6 A kérdező kommentje:

a közös nevezőre jutás jó?

(.../6-od)

4/16,40/16,28/16,-6/16,a 18/24-et nem tudom,-25/16,24/16,13/16

(.../128)

32/128,320/128,224/128,-48/128,18/24-et nem tudom,-200/128,192/128,144/128

2015. nov. 27. 17:04
 3/6 A kérdező kommentje:
nem ide tartozik de 1négyzetméret hány méter?
2015. nov. 27. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:
1x1 méter
2015. nov. 27. 18:13
 5/6 tatyesz ***** válasza:

A közös nevezőre hozáshoz is bővíteni kell, kivéve a 18/24-et, mert azt előbb egyszerűsíteni:


18/24=3/4=12/16


A négyzetméter és a méter két különböző dolog. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy 1 kg az hány óra? A méterrel hosszúságot, a négyzetméterrel területet mérünk.

2015. nov. 28. 09:38
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsónak:Öcsém tankönyvében volt ez az átváltás

2015. nov. 28. 14:04