Egy gyárban három gép gyártja a csavarokat. A termékek 25%-át az A gép; 35%-át a B gép; 40%-át a C gép gyártja (többi lent)?


Az A gép 5%-ban a B gép 4%-ban a C gép pedig 2%-ban termel selejtet. Ha egy találomra kiválasztott csavar selejtes, mennyi a valószínűsége, hogy zat az A gép gyártotta?


Sztem ez vmilyen teljes valószínűséges feladat de nem tudom megoldani..segítsetek! előre is ksözönöm :)



2015. nov. 24. 19:33
 1/2 qqcska123 ***** válasza:

Nézzük meg a selejtes termékek arányát!

A gép esetén a 25%-nak az 5%-s rossz, tehát 0,25*0,05=0,0125.

B gép esetén a 35%-nak 4%a roszz. Ez: 0,014.

C gép esetén a 40%-nak a 2%-a rossz. Ez: 0,008.


Tehát a három arány:

A:B:C=0,0125:0,014:0,008.

10000-rel szorozva:

A:B:C=125:140:80.


Ez a három rész összesen: 125+140+80=345.

Tehát az A aránya ebből: 125/345 = 36,23%.

2015. nov. 24. 20:20
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm...igazából már mire válaszoltál megcsináltam...de legalább letudtam magam ellenőrizni és nekem is jó :DDD
2015. nov. 24. 22:04