Az A gép 5%-ban a B gép 4%-ban a C gép pedig 2%-ban termel selejtet. Ha egy találomra kiválasztott csavar selejtes, mennyi a valószínűsége, hogy zat az A gép gyártotta?
Sztem ez vmilyen teljes valószínűséges feladat de nem tudom megoldani..segítsetek! előre is ksözönöm :)
2015. nov. 24. 19:33
1/2 qqcska123 válasza:
Nézzük meg a selejtes termékek arányát!
A gép esetén a 25%-nak az 5%-s rossz, tehát 0,25*0,05=0,0125.
B gép esetén a 35%-nak 4%a roszz. Ez: 0,014.
C gép esetén a 40%-nak a 2%-a rossz. Ez: 0,008.
Tehát a három arány:
A:B:C=0,0125:0,014:0,008.
10000-rel szorozva:
A:B:C=125:140:80.
Ez a három rész összesen: 125+140+80=345.
Tehát az A aránya ebből: 125/345 = 36,23%.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm...igazából már mire válaszoltál megcsináltam...de legalább letudtam magam ellenőrizni és nekem is jó :DDD
2015. nov. 24. 22:04