Egy parafadarab súlya 5N. A vasgolyó 30,4N súlyú. Vízbe merítve a vasgolyót, az erőmérő 26,3N erőt jelez. A két testet összeerősítjük, az erőmérőre függesztve a vízbe merítjük. Így az erőmérő 11,3N erőt mutat. Mekkora a parafa sűrűsége?#fizika #nagyomegköszönöm
2015. nov. 23. 18:51
1/2 bongolo válasza:
> A vasgolyó 30,4N súlyú. Vízbe merítve a vasgolyót, az erőmérő 26,3N erőt jelez.
Ez azt jelenti, hogy a kiszorított víz súlya: 30,4 - 26,3 = 4,1 N
Ha úszna az összeerősített parafa+vas, akkor a súlya 0 lenne, Nem 0, vagyis lemerült a víz aljára.
Parafa + vas súlya = 35,4 N
Vízbe merítve: 11,3 N
Vagyis a kiszorított víz súlya 35,4 - 11,3 = 24,1 N
Ebből 4,1N a vasgolyó térfogata által kiszorított víz, tehát a parafa által kiszorított víz súlya 20 N. Mivel 1 dm³ víz (vagyis 1 liter víz) tömege 1 kg, súlya 10 N, ezért a parafa térfogata 2 dm³
A többi ugye már megy:
A parafa súlya 5 N, ezért a tömege = ... kg
A sűrűsége ρ = m/V = ... kg / ... dm³
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :) kicsit későn láttam a válaszod de köszi
2015. dec. 30. 12:51