valaki segítene?2015. nov. 22. 21:53
1/1 anonim válasza:
alap területe: (((a*a)/4)*gyök3 )*6
ez 78,59cm2
Egy lap felülete: 272=Ta+6Tf =272=78,59+6Tf)
átrendezed Tf=32,235cm2
Oldallap magassága:
(a*ma)/2=Tf
vagyis oldallap magassága: 11,72cm
Alaplap 1 rész háromszögének magassága:
(a*ma)/2=T
T = Mivel az alaplap 6 db háromszögből áll ezért az első sorban számolt területet osztjuk 6 al. (eredmény 13,1)
így: (5,5*ma)/2=13,1
ebből 4,76 ot kapunk.
Ez az alap egy kis háromszögének magassága.
Most már kitudjuk számolni a gúla magasságát.
derékszögű háromszögnél Anégyzet+Bnégyzet=Cnégyzet
ebből kijön,hogy a gúla magassága
ma=gyök(11,72^2 - 4,76^2)
10,71cm az eredmény.
Térfogat= (1/3)*Ta*ma = 0,333*78,95*10,71=281,85cm3
Késő is van fáradt is vagyok,meg ittam is már :) de nagy valószínűséggel ez az eredmény.