Tudnátok segíteni egy matekpéldával?


Egy régióban bekövetkezett madárpusztulásért 3 ipari vállalat a Füst a Szmog és a Korom Kft a felelős.A mérgező anyag kibocsájtás eloszlása: A Füst az összes kibocsájtott szennyezés 26%-áért,a Szmog a 44%-áért ,a Korom a 30%-áért tehető felelőssé.Mérések szerint az egyes üzemek mérgező anyagok kibocsájtása esetén a madárpusztulás valószínűsége a Füst kftnél 0,30 ,a Szmog kftnél 0,50 ,a Korom kftnél 0,20.

a,Mekkora a madárpusztulás teljes valószínűsége?Mit jelent ez?

b,Mekkora bírságot rójon ki a madárpusztulásért a bíróság ha az elhullott madarak értéke 30 millió forint és nem ismeretes hogy ki a szennyezés kibocsájtója?



2015. nov. 22. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

a) A teljes valószínűség tétele alapján:


p=0,26*0,3+0,44*0,5+0,3*0,2=0,358


b) a Bayes-tétellel kell:


P(füst)=0,26*0,3/0,358=0,218

P(szmog)=0,44*0,5/0,358=0,614

P(korom)=0,3*0,2/0,358=0,168

2015. nov. 22. 14:10