Egy matematikaversenyen 25 kötelező feladat van. Minden helyesen megoldott feladatra 3 pont jár, és minden rosszul megoldott, vagy nem oldott feladatra levonnak egy pontot. Hány feladatot oldott meg helyesen az a versenyző, aki 51 pontot ért el?

2015. nov. 21. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Legyen a helyesen megoldott feladatok száma X.

Ekkor azon feladatok száma, amelyeket nem oldott meg jól: (25-X).

Az összpontszám X*3 - (25-X)*1

A feladat szerint ez egyenlő 51-el:

3X-(25-X) = 51

3X - 25 + X =51

4X = 26

Mivel X nem jön ki egészre, ezért valószínűleg el lett írva a feladat, vagyis 51 pont a versenyen nem érhető el.

2015. nov. 21. 14:33
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

3X - 25 + X = 51

4X = 76

X = 19

2015. nov. 21. 14:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Hm valóban :D

Bocsi. Sejtettem, hogy valamit benézek.

2015. nov. 21. 15:31