Egy előtét-ellenállás értéke 20°C-on 10Ω,100°C hőmérsékleten 14Ω. Állapítsuk meg, milyen hőfoktényezőjű anyagból készült az ellenállás!?

Aki tudja az legyen szíves a számolás menetét is írja le. Köszönöm
2015. nov. 20. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát üsd be a keresőbe, hogy ellenállás hőfokfüggése, és jönnek a találatok.
2015. nov. 20. 16:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ᅀR = Ro * α *ᅀt


α =ᅀR / (Ro * ᅀt)

A hőfoktényező megmutatja, hogy az adott anyag 1 ohm ellenállású darabja 1 Celsius-fok, vagy 1 Kelvin hőmérsékletváltozás hatására mennyivel változtatja meg az értékét.


ᅀR = 14 Ω – 10 Ω = 4 Ω

Ro = 10 Ω

ᅀt = 100 °C – 20 °C = 80 °C


α = 4 Ω / (10 Ω * 80 °C) = 0,005 1/°C

2015. nov. 20. 20:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 20. 21:33