Aki tudja az legyen szíves a számolás menetét is írja le. Köszönöm2015. nov. 20. 16:44
1/3 anonim válasza:
Hát üsd be a keresőbe, hogy ellenállás hőfokfüggése, és jönnek a találatok.
2/3 anonim válasza:
ᅀR = Ro * α *ᅀt
α =ᅀR / (Ro * ᅀt)
A hőfoktényező megmutatja, hogy az adott anyag 1 ohm ellenállású darabja 1 Celsius-fok, vagy 1 Kelvin hőmérsékletváltozás hatására mennyivel változtatja meg az értékét.
ᅀR = 14 Ω – 10 Ω = 4 Ω
Ro = 10 Ω
ᅀt = 100 °C – 20 °C = 80 °C
α = 4 Ω / (10 Ω * 80 °C) = 0,005 1/°C
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. nov. 20. 21:33