Hányfélekeppen húzhatnak ki 7 számbol 3 fogat, ha mindegyik számban 4 fog van?


2015. nov. 18. 16:32
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Akkor legközelebb ne csak a szöveg felét írd le! :P


7 * 4 = 28 fog.

Mivel a kihúzás sorrendje nem számít (gondolom), a megoldás "28 alatt a 3":

28! / (3! * (28-3)!) = (28 * 27 * 26) / (3 * 2 * 1) = 3276

2015. nov. 18. 17:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Te egy nagyon ostoba fajankó vagy, kérdező.
2015. nov. 18. 18:49
 3/7 bongolo ***** válasza:

Nincs rendesen megadva a feladatban, hogy mit tekintsünk különböző foghúzásnak. Pelenkásfiú úgy tekintette, hogy az is érdekes, hogy a 4 fog közül melyiket húzzuk ki.


Ha viszont csak az az érdekes, hogy melyik szájból hány fogat húzunk ki, akkor más lesz az eredmény. (Valahogy úgy érzem, hogy inkább így szól a feladat... de ez csak érzés.)


Ekkor három eset lehet:


a) mindhárom fogat ugyanabból a szájból húzzuk ki:

Ez 7 lehetőség.


b) egyik szájból 2, másikból 1 fogat húzunk:

7 féle lehet, hogy melyikből húzzuk a 2 fogat, aztán a maradék 6 szájból kiválasztjuk azt, amiből az 1 fogat húzzuk. Összesen az 7·6


c) Mindegyik fogat más-más szájból húzzuk.

Ez (7 alatt 3) lehetőség.


Összesen tehát 7 + 7·6 + 7·6·5 / (2·3)

2015. nov. 18. 20:56
 4/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
#5 Akkor miért mondták volna meg, hogy 4 fog van? Elég lett volna annyit, hogy legalább 3. Vagy lehetett volna valami értelmesebb szám, mint a 4. :D
2015. nov. 18. 21:27
 5/7 bongolo ***** válasza:

Így van. De akkor meg miért mondták meg, hogy 7 feje van? Lehetett volna valami értelmesebb is, mondjuk egy normál ember 28 foggal.


Ezért írtam, hogy csak érzés, hogy esetleg máshogy van a feladat. Nem lehet eldönteni, nincs rendesen specifikálva.

2015. nov. 18. 21:52
 6/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Na, akkor kedves kérdéző, várjuk majd a helyes megoldást az óra után! :)

Vagy esetleg ha megvan a feladat szövege pontosabban...

2015. nov. 18. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem júniusban húzták ki egyszerre az összes bölcsességfogamat egyszerre ezután bátran állíthatom hogy egyféleképpen se mert a harmadiknál a delikvens szétrúgja a fogorvosi rendelőt...
2015. nov. 19. 10:35