Az alábbi Excel feladatot hogy kell megycsinálni?


A minimumot, maximumot tudom csak... a névnél azt kell, hogy aki a legjobb pontos feladatot írta az 1. 2. stb feladatból annak a neve jelenjen meg ott


[link]


Fontos!!!

Ez nem házi, csak csináltam egy példát... (holnap ilyesmi lesz a doga)

kérlek segítsetek!!


Előre is köszönöm!



2015. nov. 15. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A leírt megoldást a programozásban „gusztustalan” megoldásnak nevezik. Működni-működik, de nem elegáns; nem a legcélszerűbb lehetőséget használja. (Persze ezt nem szándékosan teszi az ember, csak nem tud jobbat; bár érzi, hogy bizonyára van.)


Az A2-A7 mezők értékeit átmásoltam az L2-L7 mezőkbe, és az L oszlopban levő mezőknél fehér (a háttérrel egyező) színt választottam. Így a másolt nevek nem látszanak.


Erre azért van szükség, mert az FKERES függvényt találtam alkalmasnak, de az mindig a kijelölt terület bal szélső oszlopában keres, és így nem tud eredmény-mezőt választani tőle balra levő oszlopból.


A B8-as mezőbe ezt írtam: =FKERES(MAX(B2:B7);B2:L7;11;HAMIS)

A B2:L7 tartomány első oszlopában (B-ben) keresi a MAX() függvénnyel megadott értéket.

Az oszlopban a 2.-7. sorokban keres.

A B-vel kezdődő oszlop az 1. a megadott tartományban; így az L a 11. Az onnan választott nevet írja ki.

A HAMIS azért kell, hogy pontos értékre keressen.


A C8-as mezőbe ezt írtam: =FKERES(MAX(C2:C7);C2:L7;10;HAMIS)


A D8-as mezőbe ezt írtam: =FKERES(MAX(D2:D7);D2:L7;9;HAMIS)


És így tovább.


Mivel a MAX érték is kiszámolásra kerül, így pl. a B8-as mezőbe, a MAX(B2:B7) helyére B10 is írható.


Remélem, nem írtam el semmit; de ha igen, az elv akkor is látszik.

2015. nov. 16. 01:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. nov. 16. 02:10