2ször (4-x) függvényt hogy ábrázolom?


2015. nov. 15. 09:56
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

2*(4-x) = 8-2x = -2x+8


Egy egyenes lesz, a meredeksége -2.


Ha x=0, akkor az értéke nyilván 8.

Oda tegyél egy pontot és onnan "egyet jobbra, kettőt le".

De bármelyik másik x értékre kiszámolod és a két pontot összekötöd, madj meghosszabbítod mindkét irányba.

2015. nov. 15. 10:09
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. nov. 15. 10:41
 3/4 A kérdező kommentje:

x2-6x és ezt?

(x a másodikon akar lenni)

2015. nov. 15. 10:43
 4/4 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az pedig egy parabola lesz, de ezt így kicsit nehéz lenne elmagyarázni. A matekkönyvedben biztos, hogy vannak példák.

Nézd át és ha nem értesz valamit, konkrétan azt kérdezd meg! :)

2015. nov. 15. 11:19