Akkor ha atlétika pályán két párhuzamos szakaszból és az őket összekötő félkörívekből áll a futópálya ?2015. nov. 14. 15:00
1/3 anonim válasza:
téglap oldalai legyenek: a, b; az összekötő félkörök összkerülete: Pí*b
Hossza legyen 400m: 2a+Pí*b=400
Terület maximális: a*b=max.
Az elsőt átalakítgatva: b=(400-2a)/Pí
Ezt behelyettesítve a 2.-ba: a((400-2a)/Pí)=max.
Ez pedig ugye 1 másodfokú parabola, aminek a max. értéke a 2 zérushely között félúton lesz:
A zérushelyei: a=0 és a=200-nál, a max. értéke tehát 100-nál lesz.
Most már megvan az a, ebből b-t kiszámolod a legfelső egyenletből.
2/3 anonim válasza:
Honnan kaptad ezt a feladatot?
1998-ban gyártottam egy szélsőérték-feladatsort egy iskolában, és ez épp az egyik ötletem volt.
Nem mintha nagyon nagy ötlet lenne, csak érdekel, ha épp az a suli lenne...
3/3 vurugya béla válasza:
A focipálya csúcsai nem lehetnek a köríveken?