Annyit kitudtam számolni,hogy amit kézhez kap az 52920 Ft. Remélem jó. 😉😄

Nem tudom,hogy bruttóból nettóba jól váltottam-e át,hogy 66142 Ft

Tovább hogyan kellene?


2015. nov. 13. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Mért jött ki kétféle eredmény? Nettó az, ami a levonások után marad. Ha levonnak 10+30=40 %-ot, akkor 60% marad, 8400x0,6=50400. Azt honnan vetted, hogy az adót a TB járulékkal csökkentett összegből vonják le? Ebben az esetben az 52920 a megoldás, de ez a feladat szövegéből nem következik.
2015. nov. 13. 16:44
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Az hogy jött ki?

Ha 40%-ot vonnak le, akkor 60%-ot kapsz meg.

84.000 * 0,6 = 50.400


Másik lehetőség, hogy kiszámoljuk a levonást (úgy is kell a második kérdéshez)

84.000 * 0,4 = 33.600

majd ezt kivonjuk a bruttó bérből.

84.000 - 33.600 = 50.400 (megkaptuk ugyanazt).


Na most az a kérdés, hogy a nettó fizetésnek hány százaléka a levonás:

33.600 / 50.400 * 100 = 66,66..%

2015. nov. 13. 16:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Így adta fel a tanár. Még soha nem csináltunk. 9-es vagyok. Hát nem tudom... Akkor a 60 százalékával el kell osztani?
2015. nov. 13. 18:35
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Bocs, de nem értem a kérdésed.

Levezettem az egészet. Melyik részét nem érted? :)


Az, hogy levonnak 10%-ot és 30%-ot, annyit jelent, hogy összesen 40%-ot vonnak, nem pedig azt, hogy előbb 10%-ot, majd a maradékból 30%-ot.

2015. nov. 13. 18:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem :)
2015. nov. 13. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen - Összesen vonnak le negyven százalékot
2017. ápr. 5. 17:44