1 Egy partin 31 ugyanannyi éves nő és 21 egyidős férfi vett részt.Az életkoruk egész szám.Hány évesek a férfiak,ha a nők összéveinek száma csak 1-gyek több mint a férfiak éveinek száma összesen?


2 Egy bútor árát 184 800Ft-tal növelték.Így az új ár 1/3-a ugyanannyi,mint a régi ár 3/4-e.Hány forint volt a régi ár?Mennyi lett az új ár?


3 Egy tört egyszerűsített alakja 2/5.A tört számlálójának és nevezőjének összege egy kétjegyű négyzetszám.Melyik ez a tört?


4 Hányféleképpen lehet a 2015-öt előállítani egymás után következő páratlan egész számok összegeként?


5 Két szám különbsége 28,arányuk 5.Melyik ez a két szám?



ezeket a feladatokat jövőhéten le kellene adnom szóval sürgős!!!!előre is köszi a válaszokat!



2015. nov. 12. 16:04
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

4) Mindenképp páratlan számú páratlan számot kell összeadnunk, egyébként az összegük páros lenne.


Nézzük, mi történik, ha 3-at adunk össze:

(A középső számot jelöljük x-el)

(x - 2) + x + (x + 2) = 2015

3x = 2015

x = 671,66..


Tehát 3 páratlan szám összegeként nem állítható elő.


Nézzük öttel:


(x - 4) + (x - 2) + x + (x + 2) + (x + 4) = 2015

5x = 2015

x = 403


Tehát öt páratlan számmal előállítható:

399 + 401 + 403 + 405 + 407


Ebből a két példából azt látjuk, hogy mindig annyival kell elosztani a 2015-öt (ahhoz, hogy megkapjuk a középső számot), ahány páratlan számból próbáljuk előállítani.


Ez akkor fog működni, ha 2015 osztható ezzel a számmal.

Tehát csak fel kell írnod 2015 osztóit.

2015. nov. 12. 17:01
 2/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

x - y = 28 --> y = x - 28

x / y = 5


x / (x - 28) = 5


Oldd meg, megkapod az x-et, majd helyettesíts vissza "y = x - 28"-ba!

2015. nov. 12. 17:03
 3/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

2) Régi ár: x

(x + 184800) * 1/3 = x * 3/4


Csak ki kell számolni x-et.

2015. nov. 12. 17:05
 4/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

3) Legyen a tört n*2 / n*5

n*2 + n*5 = 7n

7n egyenlő egy négyzetszámmal


Mivel "n" egész szám, így 7n 7-nek a többszöröse.

Melyik négyzetszám osztható 7-el?

2015. nov. 12. 17:12
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
1; Próbáld az euklideszi algoritmust!
2015. nov. 13. 08:41
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. nov. 15. 11:05
 7/7 A kérdező kommentje:

Beadtam a feladatlapot!De ezt csak Júniusban kapom meg.

Leírnátok légyszíves a megoldásokat,hogy körülbelül mennyire tudtam jól megoldani?előre is köszönöm!

2015. nov. 24. 16:51