Hány mól Fe (3. ) -klorid képződik 248,89 g vasnak, klórban való égésekor, ha a vas 10 % szennyeződést tartalmaz?


Mekkora tömegű klór használódott el?

valaki segítene felírni helyesen a reakcióegyenlet(ek)et?köszönöm előre is :))



2015. nov. 10. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

2 Fe + 3 Cl2 = 2 FeCl3


2 mol vasból 2 mol vas(III)-klorid képződik


M(Fe) = 55,85 g/mol


248,89 g -10% = 248,89*(1-0,1)=224 g


n=m/M = 224 / 55,85 = 4 mol


2 mol vasból 2 mol vas(III)-klorid képződik

4 mol vasból ? mol vas(III)-klorid képződik


Tehát 4 mol vas(III)-klorid képződik



2 mol vas(III)-klorid képződéséhez 3 mol Cl2 szükséges

4 mol vas(III)-klorid képződéséhez 2*3=6 mol Cl2 szükséges


M(Cl2) = 35,5*2=71 g/mol

m=n*M=6*71= 426 g klór használódott el.

2015. nov. 10. 18:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy szántál időt a kérdés megválaszolására!!:D
2015. nov. 11. 17:21