Mekkora tömegű klór használódott el?
valaki segítene felírni helyesen a reakcióegyenlet(ek)et?köszönöm előre is :))
2015. nov. 10. 15:16
1/2 anonim válasza:
2 Fe + 3 Cl2 = 2 FeCl3
2 mol vasból 2 mol vas(III)-klorid képződik
M(Fe) = 55,85 g/mol
248,89 g -10% = 248,89*(1-0,1)=224 g
n=m/M = 224 / 55,85 = 4 mol
2 mol vasból 2 mol vas(III)-klorid képződik
4 mol vasból ? mol vas(III)-klorid képződik
Tehát 4 mol vas(III)-klorid képződik
2 mol vas(III)-klorid képződéséhez 3 mol Cl2 szükséges
4 mol vas(III)-klorid képződéséhez 2*3=6 mol Cl2 szükséges
M(Cl2) = 35,5*2=71 g/mol
m=n*M=6*71= 426 g klór használódott el.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,hogy szántál időt a kérdés megválaszolására!!:D
2015. nov. 11. 17:21