Fizika, valaki tud segíteni?


Egyenletes körmozgást végző körhinta egyik kocsija 8m sugarú körpályán 16s alatt tesz meg egy kört.

a.Mekkora a körhinta kocsijának fordulatszáma?

b.Mekkora a szögsebessége?

c.Mekkora sebességgel halad a körhinta kocsijában ülő gyermek,ha a hinta külső felére ül?


2015. nov. 8. 10:37
 1/2 Pelenkásfiú ***** válasza:

"A fordulatszám a körmozgást végző test által az időegység alatt befutott körök száma. Jele: n, mértékegysége: 1/s"


"A keringési idő vagy periódusidő az egy kör befutásához szükséges idő. Jele: T, mértékegysége: s."


n * T = 1

n = 1 / T

n = 1 / 16s



"Az egyenletes körmozgást végző testhez a kör középpontjából húzott sugár (vezérsugár) szögelfordulásának és a szögelfordulás idejének hányadosát szögsebességnek nevezzük. Jele: ω (omega)."


Számoljunk egy teljes körrel (2π)

ω = 2π / T

ω = 2π / 16s



c) Kerületi sebesség:

v = 2π*r/T

v = 2π*8m/16s

2015. nov. 8. 11:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2015. nov. 8. 11:22