Tudnátok segíteni az elektrotechnika házi feladatomban? :/


Üdvözletem! Közel két hete kaptunk egy házi feladatot elektrotechnikából, igaz jövőhétre kell megcsinálni, de egyszerűen nem tudok hogyan kiindulni :(

A feladat így szól: "Mekkora a gerjesztőárama (N) a 600 menetes oroid tekercsnek, ha a vasmagban Φ = 2 * 10 a mínusz negyediken (4) Wb fluxust hozunk létre? A vasmag relatív permeabilitása μr = 200, d = 200mm, d2 = 60mm, μ0 = 1,256 * 10 a mínusz hatodikon (6) Vs/Am" Tudnátok segíteni benne?

Előre is köszönök minden segítséget!



2015. nov. 4. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Φ = B*A --> B = Φ/A (A: a 60mm-ből számolj kör felületét)


továbbá: B= μr*μ0*(I*N/2Pí*R) --> I= (B*2Pí*R)/(N*μr*μ0)

ahol R a toroid középvonalának! a sugara.

2015. nov. 4. 20:08