4-3x=x+16
4(2x-3)+6=4(2x-1)-2 (alaphalmaz: Q)
2015. nov. 2. 18:31
1/1 qqcska123 válasza:
1. egyenlet: 4-3x=x+16
Mindkét oldalhoz hozzáadunk 3x-et: 4=4x+16
Kivonunk 16-ot: -12=4x
Osztás 4-gyel: X=-3.
2. egyenlet: 4(2x-3)+6=4(2x-1)-2
Zárójelek felbontása után: 8x-12+6=8x-4-2
Összevonások után: 8x-6=8x-6
Ez egy azonosság!