Valaki segítsen az alábbi egyenleteket megoldani légyszi! (? )


4-3x=x+16

4(2x-3)+6=4(2x-1)-2 (alaphalmaz: Q)



2015. nov. 2. 18:31
 1/1 qqcska123 ***** válasza:

1. egyenlet: 4-3x=x+16

Mindkét oldalhoz hozzáadunk 3x-et: 4=4x+16

Kivonunk 16-ot: -12=4x

Osztás 4-gyel: X=-3.


2. egyenlet: 4(2x-3)+6=4(2x-1)-2

Zárójelek felbontása után: 8x-12+6=8x-4-2

Összevonások után: 8x-6=8x-6

Ez egy azonosság!

2015. nov. 2. 19:32