Hogyan oldjak meg egy ilyen feladatot? Lent, Kémia

Légyszi magyarázd el részletesen, fontos. Hány mol brómot addicionálhat 5,6 g etén?

2015. okt. 31. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első lépés mindig a reakcióegyenlet:


C2H4 + Br2 = C2H4Br2


tehát egy mol etén 1 mol brómot addicionál.


Már csak az a kérdés, hány mol az 5,6 g etén ?


1 mol etén : M= 2*12+4*1 = 28 g/mol

m=n*M

n = ?

n=m/M = 5,6g / 2,8g/mol = 0,2 mol


Tehát 5,6 g etén , 0,2 mol brómot addicionálhat.

2015. okt. 31. 17:56
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors segítséget! Csak annyit szeretnék még hogy a 0,2 anyagmennyiség az etén adataiból jött ki, így, hogy jön az, hogy annyi bróm addicionálódik?
2015. okt. 31. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

"hogy jön az, hogy annyi bróm addicionálódik?"


Láttad a reakció egyenletet?

2015. okt. 31. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

tehát egy mol etén 1 mol brómot addicionál.


azaz 0,2 mol etén 0,2 mol brómot addíciónál. Ez tényleg kimaradt, de annyira kézenfekvőnek tűnt.

2015. okt. 31. 22:05
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ha hülye kérdés volt bocsi.
2015. nov. 1. 18:02