Légyszi magyarázd el részletesen, fontos. Hány mol brómot addicionálhat 5,6 g etén?2015. okt. 31. 17:35
1/5 anonim válasza:
Az első lépés mindig a reakcióegyenlet:
C2H4 + Br2 = C2H4Br2
tehát egy mol etén 1 mol brómot addicionál.
Már csak az a kérdés, hány mol az 5,6 g etén ?
1 mol etén : M= 2*12+4*1 = 28 g/mol
m=n*M
n = ?
n=m/M = 5,6g / 2,8g/mol = 0,2 mol
Tehát 5,6 g etén , 0,2 mol brómot addicionálhat.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors segítséget! Csak annyit szeretnék még hogy a 0,2 anyagmennyiség az etén adataiból jött ki, így, hogy jön az, hogy annyi bróm addicionálódik?
2015. okt. 31. 18:06
3/5 anonim válasza:
"hogy jön az, hogy annyi bróm addicionálódik?"
Láttad a reakció egyenletet?
4/5 anonim válasza:
#1 vagyok
tehát egy mol etén 1 mol brómot addicionál.
azaz 0,2 mol etén 0,2 mol brómot addíciónál. Ez tényleg kimaradt, de annyira kézenfekvőnek tűnt.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ha hülye kérdés volt bocsi.
2015. nov. 1. 18:02