Mi a megoldás a következő függvénynek?

ábrázolja f(x)=-2\3x+1 fuggvényt állapitsa meg hogy invertálhato-e ha igen adja meg az inverzét ábrázolja eredeti fuggvényel egy koordináta rendszerben

2015. okt. 27. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

invertálható, igen


f: y=-2/3x+1

f^(-1):

x= -2/3y+1

x-1 = -2/3y (rec)

1/(x-1) = 3y/(-2) / :(-3/2)

y= -2/(3x-3)

2015. okt. 27. 23:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

2015. okt. 27. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:
És mi a problémád. Beírod wolframba, kirajzolja. Invertáláshoz meg nézd meg a definiciót...
2015. okt. 27. 23:07