ábrázolja f(x)=-2\3x+1 fuggvényt állapitsa meg hogy invertálhato-e ha igen adja meg az inverzét ábrázolja eredeti fuggvényel egy koordináta rendszerben2015. okt. 27. 22:32
1/3 anonim válasza:
invertálható, igen
f: y=-2/3x+1
f^(-1):
x= -2/3y+1
x-1 = -2/3y (rec)
1/(x-1) = 3y/(-2) / :(-3/2)
y= -2/(3x-3)
3/3 anonim válasza:
És mi a problémád. Beírod wolframba, kirajzolja. Invertáláshoz meg nézd meg a definiciót...