másodfokú egyenletek környéke. Ha például az x1 = -2 és x2 = -3
A megoldóképlet pedig a(x-x1)(x-x2)
Akkor a megoldóképletben plusz lesz? Mert mínusz-mínusz az plusz, vagy ott is marad mínusz?
a(x-2)(x-3)
VAGY
a(x+2)(x+3)
Melyik a helyes?
2015. okt. 26. 07:52
1/3 Csicsky válasza:
a*x² + b*x + c = 0 = a*(x-x₁)*(x-x₂)
Ha x₁ =-2 és x₂ = -3, akkor -x₁ = +2 és -x₂ = +3, vagyis: 0 = a*(x+2)*(x+3)
A második a helyes.
2/3 anonim válasza:
Ezt úgy tudod a legkönnyebben ellenőrizni, hogy kibontod a zárójelet, és akkor látod, hogy változik az előjel.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 26. 09:24