Ha a gyök negatív, és megoldóképletben is minusz van, akkor a képletben plusz lesz?


másodfokú egyenletek környéke. Ha például az x1 = -2 és x2 = -3


A megoldóképlet pedig a(x-x1)(x-x2)


Akkor a megoldóképletben plusz lesz? Mert mínusz-mínusz az plusz, vagy ott is marad mínusz?


a(x-2)(x-3)

VAGY

a(x+2)(x+3)


Melyik a helyes?


2015. okt. 26. 07:52
 1/3 Csicsky ***** válasza:

a*x² + b*x + c = 0 = a*(x-x₁)*(x-x₂)


Ha x₁ =-2 és x₂ = -3, akkor -x₁ = +2 és -x₂ = +3, vagyis: 0 = a*(x+2)*(x+3)


A második a helyes.

2015. okt. 26. 09:04
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt úgy tudod a legkönnyebben ellenőrizni, hogy kibontod a zárójelet, és akkor látod, hogy változik az előjel.
2015. okt. 26. 09:08
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 26. 09:24