Matek lecke (valoszinuseg szamitas) 7. osztal?


kerlek segitsetek!

Harom kockaval egsmas utan dobunk,majd a dobasok sorrendjeben haromjegsu szamot kepzunk beloluk. Mekkora valoszinuseggel dobunk 4-gyel oszthato szamot?



2015. okt. 21. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor osztható 4-gyel, ha az utolsó két számjegyből képzett szám osztható 4-gyel. Tehát első számjegy 6 féle lehet.

utolsó két számjegy lehet: 12, 16, 24, 32, 36, 44, 52, 56

Ez összesen 8 féle, tehát a kedvező esetek száma 6*8=48

Összes eset: 6*6*6

Valószínűség=(6*8)/(6*6*6)=8/36=2/9

2015. okt. 21. 21:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Javítom, még 64 és lehet, tehát 6*9=54 a kedvező eset

Valószínűség így: 1/4

2015. okt. 21. 21:16