kerlek segitsetek!
Harom kockaval egsmas utan dobunk,majd a dobasok sorrendjeben haromjegsu szamot kepzunk beloluk. Mekkora valoszinuseggel dobunk 4-gyel oszthato szamot?
2015. okt. 21. 21:05
1/2 anonim válasza:
Akkor osztható 4-gyel, ha az utolsó két számjegyből képzett szám osztható 4-gyel. Tehát első számjegy 6 féle lehet.
utolsó két számjegy lehet: 12, 16, 24, 32, 36, 44, 52, 56
Ez összesen 8 féle, tehát a kedvező esetek száma 6*8=48
Összes eset: 6*6*6
Valószínűség=(6*8)/(6*6*6)=8/36=2/9
2/2 anonim válasza:
Javítom, még 64 és lehet, tehát 6*9=54 a kedvező eset
Valószínűség így: 1/4