Hogyan kell kiszámítani a tömeg%-ot? (kémia)


Az oldat 9,5 mól vizet, 1,2.10 a 23.-on db magnáziumot és 2,4. 10 a 23.-on db kloridiont tartalmaz. Mennyi a tömeg %?


13g cukor 77 g vízben oldásával készítettünk. Mivel ezt az oldatot nagyon hígnak találtuk, újabb 10 g cukrot adtunk hozzá. Mennyi a tömeg százalék?



2015. okt. 20. 21:54
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

oldott anyag tömege / oldat tömege * 100

1 mol víz tömege: 2+16=18

9,5 mol víz: 18*9,5=171

1 mol Mg:24,31

2,4 mol Mg: 24,31*1,2=29,172

1 mol Cl: 35,45

2,4 mol Cl: 2,4*35,45=85,08

Összeadva kapjuk az oldat tömegét:285,252

Oldott anyag: Cl+Mg=114,252

114,252/285,252*100=40%

2015. okt. 21. 12:03
 2/3 Bugya Péter ***** válasza:

13+10=23 oldott anyag

77+23=100 oldat

23/100*100=23%

2015. okt. 21. 12:04
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezt is köszi!
2015. okt. 21. 16:48