Pada960220 kérdése:

Egy rakéta másodpercenként 101 kg égésterméket lövell ki 288 km/h sebességgel. Mekkora a tolóerő (kN-ban)? Pontos eredményt levezetéssel légyszi.

2015. okt. 19. 17:32
 1/1 Csicsky ***** válasza:
100%

t = 1 s

m = 101 kg

v = 288 km/h = 288 000 m/h = 288 000/3600 m/s = 80 m/s

F = ?


F*t = m*v


F = m*v/t = 101*80/1 = 8080 N = 8080/1000 kN = 8,08 kN

2015. okt. 19. 21:58