Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Amerikai történelmi kérdés,...

Amerikai történelmi kérdés, kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom. Egy fekete rabszolga vagyok, Georgiában nőttem fel, de most menekült vagyok Pennsylvaniában. 1850 van.


Miért hagytam el a szülőföldem?

Hogyan jutottam a jelenlegi helyemre?

Mit csinálok az időm nagyrészében?

Mik a félelmeim?

Mik a reményeim?


Rengeteget kutakodtam, de nem igazán találtam megoldást.

Amire jutottam: azért szöktem el, mert rossz sorsom volt Georgiában és akkora Pennsylvániában eltörölték a rabszolgaságot.

1850 hozták meg a szököttrabszolga-törvényt, ami annyit jelentett, hogy minden rabszolgát vissza kelett szolgáltatni a tulajdonosának.

Ettől félek gondolom...

Ennyire jutottam, kérlek segítsetek!


2010. márc. 16. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen típusú iskolába jársz? Szerintem ez egy remek házi feladat! :)

Miért?: A déliek (demokraták) eszköznek tekintettek téged, rabszolgamunkára kényszerítettek az ültetvényeiken. Nem kaptál semmilyen polgárjogot. Ezzel szemben északon (republikánusok) a feketék felszabadításáért küzdő mozgalmak voltak kialakulóban. (abolicionista mozgalom)

Hogyan jutottál el? Ez jó kérdés. Beleírhatnád azt, hogy ebben az időben az Atlanti-óceán a republikánusok kezében volt. (Így akadályozták meg a polg. háborúban, hogy a déliek támogatókat keressenek, illetve négereket hozzanak be keletről katonának) Révén, hogy Georgia az óceán mellett fekszik, az északiak segítségével sikerült átjutnod.

Mit csinálsz? Dolgozhatsz pénzért, de jóval kevesebbet kapsz, mint a fehérek. (Leginkább formálisan volt jellemző a republikánusokra a rabszolgaság kérdése. Sokan itt is lenézték őket) A polgárháború idején (1861-től) nagyon sok átszökött rabszolga állt be az északiak hadseregébe, hogy a rabszolgaság ellen harcoljanak.

Félelmek: Sajnos már ekkor is megjelentek négerellenes szövetségek ( a Ku Klux Klan elődjei voltak ezek). Erőszakosan léptek fel a feketékkel szemben, sokszor meg is gyilkolták őket. Félhetsz azért is, hogy nem kapod meg az északiaktól az ígért emancipációt.

Mik a remények?: Egy szebb, élhetőbb élet, természetesen rabszolgaság nélkül.

2010. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kéttannyelvű gimibe és ezt a házi amerikai országismeretre kell megcsinálnunk, amit angolul tanulunk!

Elmondhatatlanul köszönöm a segítséget!!

Így már van miből kiindulnom!

2010. márc. 16. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!