{MATEK} hogyan fejezzem ki az egyenletből a w0-t?


Manualissan beallitottam hogy Kp,Ti nek ilyen ertekeknek kell lenni.

% Kp = 0.0989

% Ti = 0.000988


ebbol a ket egyenletbol hogyan fejezzem ezt ki a w0-t? hogy betudjam adni azt az erteket amivel ezek a Kp,Ti jojjon ki majd.


Kp=(2*b*w0*Tsum-1)/Ko

Ti=(2*b*w0*Tsum-1)/(Tsum*w0*w0)


b = 0.75

Tsum = 2.3800e-04

Kp = 0.0989

Ti = 0.000988


2015. okt. 17. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

elsőkörben ird fel matematikai formában, és onnantól valószínűleg elég egyszerű.

az első pl

Ko*Kp=2*b*w0*tsum-1

wo=(ko*Kp)/(2*b*tsum-1)

ezek után meg behelyettesítés ha az kell

2015. okt. 17. 19:10
 2/4 A kérdező kommentje:

amit kifejeztem az elsobol w0-t behelyetesitem a masodik egyenletbe?


a w0,helyere (ko*Kp)/(2*b*tsum-1) -t irok ....A Ti erteket ismerem azzal mi legyen? vagy hogy irjam fel azt?


koszi

2015. okt. 17. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit #1 ír, az sem helyes. Így néz ki az első esetben w0:

w0 = (Kp+Ko+1)/(2*b*Tsum)


"amit kifejeztem az elsobol w0-t behelyetesitem a masodik egyenletbe?"

Ez a két feladat összefügg? Ha nem, akkor nem helyettesítheted be az előbb kfiejezett w0-t a második egyenletbe.

2015. okt. 17. 21:07
 4/4 A kérdező kommentje:

w0 van mind a kettőben.


Ha kiszamitom ami kijott w0,majd az ertekeket behelyetesitem a Kp ill. Ti egyenletbe akkor nem az a Kp,Ti fog kijonni amit akartam.

2015. okt. 17. 21:30