Menyi annak a dolgozónak a bére aki 35% levonasa utan 156 000 ft kap készhez2015. okt. 17. 17:18
1/2 anonim válasza:
Ha x a bére, akkor 0,35*x a bérek utáni levonás, így x-0,35*x=0,65*x-et kap kézhez, ez 156000 Ft:
0,65*x=156000, erre x=240000 Ft.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2015. okt. 17. 20:57