Fizikai kémia, hőáramlással kapcsolatos feladat?


Két termosztát távolsága 250 cm, hőmérsékletük 300K és 350K. A két termosztátot 22 cm^2 keresztmetszetű adabatikus fallal körülvett vasrúd köti össze, aminek hővezetési együtthatója 0.9 J/ (Kcms). Mennyi hő áramlik át a vasrúdon 3 perc alatt, ha a folyamat stacionárius?

A feladat, nem házi feladat, csupán gyakorlok, nem tudom megoldani.

A hasznos válaszokért megy a zöld!



2015. okt. 13. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:

A mertekegysegekbol kijon szerintem hogy kene szamolni:

Ha 0.9J aramlik at kelvinenkent, masodpercenkent, es cm-enkent (ami cm²/cm-kent jon ki ugye), akkor ahhoz hogy ebbol J-t vagyis energiat csinalj be kell szorozni az idovel (180s), a homersekletkulonbseggel(50K) illetve a centimeterrel (22cm²/250cm).


De ha kepletet akarsz hozza, akkor dQ/dt = µ/x(T1-T2)A es mivel stacionarius a folyamat, ezert az integralas t szerint egyszeru szorzassa valtozik, vagyis

Q = tµ/x(T1-T2)A ahol t=180s µ=0.9J/(Kcms) x=250cm T1-T2=50K es A pedig 22cm².

2015. okt. 13. 16:05