amikor ezt vették, nem voltam. na.. nem értem ^^ ...
a feladat(ok):
"1.
Egy szénatom tömege 2×10^-23 gramm. Mennyi az 1 mól (6×10^23 atomot tartalmazó) szén tömege?
"
"2.
Az emberi petesejt tömege kb. 0.000 015 gramm, ez a hímivarsejt tömegének 85 000-szerese. Mekkora a hímivarsejt tömege?
"
"3.
A hozzánk legközelebbi csillag a napon kívül a "P.C.", amelyről 4.2 év alatt ér a földre a fény. hány km a földtől való távolsága, ha a fény sebessége 3×10^5 km/s?
"
el tudná valaki magyarázni?..
2015. okt. 12. 19:33
1/2 anonim válasza:
Ezek mind nagyon egyszerűek, csak a számok tűnnek ijesztőnek
1, Legyen X=2×10^-23 és Y=6×10^23
A kérdés átfogalmazva kb annyi, hogy 1 kavics tömege X gramm. Y darab kavics tömege hány gramm? Nyilván X*Y
2/2 A kérdező kommentje:
rendben. eddig oké. :D de a hatványokat össze kell adni, és az akkor 10^0-n lesz, nem? és akkor (X*Y)*1, nem?
2015. okt. 13. 07:15