Két munkás üvegkancsókat fúj. Az első 3 óra alatt 8 kancsót készít, míg a másik 6 óra alatt végez ugyanennyivel. Hány óra alatt készítenek 8 kancsót ketten együtt? (Ha lehet minél részletesebben)2015. okt. 12. 16:29
1/1 anonim válasza:
Az 1. csávó teljesítménye 8/3=2,66 kancsó/óra,
a 2. csávóé 8/6=1,33 kancsó/per óra,
tehát ketten együtt 1 óra alatt 1,33+2,66=4 kancsót csinálnak, akkor 8 kancsó kétszer ennyi ideig tart nekik.