HELP! Munkavégzéssel kapcsolatos feladatokban?

Két munkás üvegkancsókat fúj. Az első 3 óra alatt 8 kancsót készít, míg a másik 6 óra alatt végez ugyanennyivel. Hány óra alatt készítenek 8 kancsót ketten együtt? (Ha lehet minél részletesebben)

2015. okt. 12. 16:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 1. csávó teljesítménye 8/3=2,66 kancsó/óra,

a 2. csávóé 8/6=1,33 kancsó/per óra,

tehát ketten együtt 1 óra alatt 1,33+2,66=4 kancsót csinálnak, akkor 8 kancsó kétszer ennyi ideig tart nekik.

2015. okt. 12. 16:46