V2/r=10*0,5*at*t2
Ezzel probalok szamolni de eredmeny nelkul.
Omega2*r=5*at*t2
Beta2*t2*r=5*at*t2
T2-tel egyszerusitek
Beta2*r=5at*t2
At=6,4
Nem tudom hogy idaig jo e illetve az acpt hogyan fogom kiszamolni. Koszi
2015. okt. 11. 09:42
1/2 A kérdező kommentje:
At=r*beta = 8m/s2
V2/r=10*8 m/s2
V=12,65 m/s
Vk=omega*r
Omega=6.325
Omega=0,5*beta*t2
t=1,78s
Jol gondoltam?
2015. okt. 11. 09:50
2/2 kori80 válasza:
Az érintőirányú gyorsulás legyen simán csak a.
a = Beta*r
A centripetális gyorsulás pedig
a(cp) = (Omega^2)*r
Omega = Beta*t
Tehát
a(cp)=(Beta^2)*(t^2)*r
Annyit tudunk, hogy a keresett időpillanatban a(cp)=10a
Behelyettesítünk és rendezgetünk:
(Beta^2)*(t^2)*r = 10*Beta*r
Osztunk r-rel és Beta^2-tel:
(t^2) = 10/Beta
t = gyök(10/Beta) = gyök(10/4) = gyök(2.5) = 1.58 sec