Milyen. Kepletet hasznaljak? Eleg ha azt megmondod.2 m sugaru korpalyan az acp mikor lesz 10szer akkor mint az erintoiranyu gyorsulase ha a beta 4 1/s2?


V2/r=10*0,5*at*t2

Ezzel probalok szamolni de eredmeny nelkul.

Omega2*r=5*at*t2

Beta2*t2*r=5*at*t2

T2-tel egyszerusitek

Beta2*r=5at*t2

At=6,4


Nem tudom hogy idaig jo e illetve az acpt hogyan fogom kiszamolni. Koszi


2015. okt. 11. 09:42
 1/2 A kérdező kommentje:

At=r*beta = 8m/s2

V2/r=10*8 m/s2

V=12,65 m/s

Vk=omega*r

Omega=6.325


Omega=0,5*beta*t2

t=1,78s


Jol gondoltam?

2015. okt. 11. 09:50
 2/2 kori80 válasza:

Az érintőirányú gyorsulás legyen simán csak a.

a = Beta*r


A centripetális gyorsulás pedig

a(cp) = (Omega^2)*r

Omega = Beta*t


Tehát

a(cp)=(Beta^2)*(t^2)*r


Annyit tudunk, hogy a keresett időpillanatban a(cp)=10a

Behelyettesítünk és rendezgetünk:

(Beta^2)*(t^2)*r = 10*Beta*r


Osztunk r-rel és Beta^2-tel:

(t^2) = 10/Beta


t = gyök(10/Beta) = gyök(10/4) = gyök(2.5) = 1.58 sec

2015. okt. 11. 10:06