Halmzaz azonosságok házifeladat?


[link]


A középső. küldenétek légyszi róla egy képet levezetéssel együtt? Van egy sejtésem mi a válasz de az előjelek miatt nem tudom biztosra ><



2015. okt. 7. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:

x^(-5)*y^(-2)*z^(-16)*s^(-10), ezt úgy is fel lehet írni, hogy


1/(x^5*y^2*z^16*s^10), ez persze csak akkor értelmes, ha egyik ismeretlen értéke sem 0.

2015. okt. 7. 12:54
 2/4 A kérdező kommentje:

De hogy vezetted le?

Nagyon más jött ki. A tört nevezőjét és egy másik tört számlálójának a hatványának a számát össze lehet adni? O_o

Nem kivonás kell v mi? Magyarázdd meg kérlek ><

2015. okt. 7. 13:04
 3/4 A kérdező kommentje:
uh mármint légszi magyarázd meg miért ez a végeredmény
2015. okt. 7. 20:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Hatványozás azonosságait kell használni;


-azonos alapú hatványokat úgy szorzunk össze, hogy az alapot a kitevők összegére emeljük: (a^n)*(a^m)=a^(n+m), például 2^3*2^4=2^7, számolj utána, és megtudod.


Ugyanez a konstrukció érvényes bármilyen kitevőre (igaz, annak a bizonyítása már kicsit nehezebb, de egész számokra könnyű használni).


-osztásnál kivonjuk a kitevőket: (a^n)/(a^m)=a^(n-m)


-hatvány hatványozásánál meg szorzunk: (a^n)^m=a^(n*m)

Nézzük tagonként;


-x: a zárójelen belül a kitevő -2, a hatványozás miatt -4 lesz. A másik tagban -1 van a nevezőben, a -1-edik hatvány miatt ebből 1 lesz. Ez alapján a következőt kapjuk:


x^(-4)/x^1, ennek az értéke x^(-5).


A többit ugyanígy ki lehet sakkozni.

2015. okt. 7. 21:31