Fizika 8. osztály, elektromos áram fogyasztás kiszámítása?


Nem voltam bent suliban, ezért ma elküldték az anyagot, de nem értem. Milyen képlet szerint kell kiszámolni vagy hogy?


Pontosabban a feladat ígyszól:


Ha egy Monitor 70W teljesítményű, és naponta átlagosan 3 órán keresztül működik, akkor mennyi elektromos energiát fogyaszt egy hónapban?


2015. okt. 5. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha óránként 70 W a teljesítménye, akkor óránként 70 W * 1 óra = 70 Wattóra a villamos energia fogyasztása.

A Watt helyett csak W-t, az óra helyett az angol megfelelőjének kezdőbetűjét: a h-t szokás használni.

3 óra alatt 70 W * 3 h = 210 Wh a fogyasztása.


28 napos hónapban 28 * 210 Wh = 5880 Wh = 5,88 kWh a fogyasztás.

29 napos hónapban 29 * 210 Wh = 6090 Wh = 6,09 kWh a fogyasztás.

30 napos hónapban 30 * 210 Wh = 6300 Wh = 6,3 kWh a fogyasztás.

31 napos hónapban 31 * 210 Wh = 6510 Wh = 6,51 kWh a fogyasztás.


A „kilo” („k”) jelentése itt is: „ezer”.

2015. okt. 5. 19:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, értem :)
2015. okt. 5. 21:52