Kinga8300 kérdése:

Matematikai felvételi előkészítő feladat, segítség kéne?


Felvételi előkészítőkön feladatokat csinálunk...Mint mindig most is kaptunk feladatot, de nem értem...Valaki el tudná magyarázni?! Előre is köszönöm. :) itt a feladat: "Megszámoltam hogy hány osztályzatot kaptam ebben a tanévben.Észrevettem hogy a kapott jegyek háromötöd része ötös volt.A többi osztályzatom ötnyolcad része négyes volt.A fennmaradó jegyeim hárombegyed része volt közepes és sajnos volt 3db kettesem is.

a.) Az összes osztályzat mekkora része volt legalább négyes?

b.) Az összes osztályzatom mekkora része volt hármas?

c.)Hány osztályzatom volt abban az évben összesen?

d.)Hányszor annyi hármasom volt, mint kettesem?

e.)Hány négyes osztályzatom volt?



2015. szept. 30. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: 3/5 rész.

4-es: a maradék 5/8 része.

3-as: a maradék 3/4 része.

2-es: 3 db.


5-ös → 3/5

4-es → (5/5 – 3/5) * 5/8 = 2/5 * 5/8 = 10/40 = 1/4

5-ös + 4-es → 3/5 + 1/4 = 12/20 + 5/20 = 17/20

3-as → (20/20 – 17/20) * 3/4 = 3/20 * 3/4 = 9/80

5-ös + 4-es + 3-as → 17/20 + 9/80 = 68/80 + 9/80 = 77/80

2-es → 80/80 – 77/80 = 3/80 = 3

Ha 3/80 = 3 (darab), akkor 1/80 = 1 db.


5-ös → 3/5 = 48/80 → 48 db

4-es → 1/4 = 20/80 → 20 db

3-as → 9/80 = 9 db

2-es → 3 db (ami 3/80 volt.)


Ellenőrzés:

48 + 20 + 9 + 3 = 80


a) 4-es 20/80 = 1/4 része volt az összes osztályzatnak.

b) 3-as 9/80 része volt az egésznek.

c) 80 osztályzat volt abban az évben, összesen.

d) 3-as 9 db volt. 2-es 3 db volt. Tehát 9 / 3 = 3-szor annyi 3-as volt, mint 2-es.

e) 20 db 4-es osztályzat volt.

2015. szept. 30. 21:35