200 kg almának elromlott a 23 %-a. Mennyit kapunk érte ha kg-onként 150 ft-ba kerül? (a romlott almát nem lehet eladni)

valaki segítsen!!
2015. szept. 21. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

200- (200x0.23)= X


X-et megszorzod 150nel és kész.

2015. szept. 21. 16:44
 2/2 anonim ***** válasza:

Elromlott? Talán megromlott.


Ha eredetileg a 200kg volt a 100%, de abból 23%-a megromlott, akkor megmarad eladhatónak a 200kg 77%-a.


200*0,77=154


154 kg maradt épen, ami eladható.


154*150Ft=23100Ft-ot kapsz érte.

2015. szept. 21. 16:46