Két pontszerű töltés-Q és +4Q egy szakasz két végpontjában van rögzítve. Hol kell elhelyezni egy pontszerű q töltést ahhoz,hogy egyensúlyban legyen?2015. szept. 20. 11:16
1/1 anonim válasza:
F fordítottan arányos a távolság négyzetével
mivel minden más adott, ezért csak ezzel kell foglalkozni
Q(1) töltése 4x-ese Q(2)-nek így a távolságok négyzetének is fordítottan arányosan kell változnia (egymáshoz visszonyítva meg egyenesen)
1/4 = (r1/r2)^2 vagyis 1/16
16·r(1) = r(2)