9.-es tanuló vagyok, de tudom hogy képes vagyok rá csak nem tudom hogy pontosan hogyan is álljak hozzá, valaki tudna ebben segíteni?2015. szept. 16. 18:04
1/1 anonim válasza:
Valami nekem nem stimmel.
Osszuk fel a gyerekeket eloszor: elso csoportba a szigoruan 1 nyelvet tanulok, itt X gyerek van, a masodikba a pontosan 2 nyelvet tanulok, itt 6 gyerek van, vegul a 3 nyelvet tanulokban Z. Nyilvan a harom osszege 30, ennyi gyerek van:
X+6+Z=30
Ha mondjuk bemegyunk eloszor egy angolorara majd egy oroszora majd egy franciaorara es osszeszamoljuk a gyerekeket akkor 34-et kapunk. X gyereket egyszer lattunk, 6 gyereket ketszer, Z gyereket haromszor:
X+12+3Z=34
6+2Z=4
Z=-1
opsz. Valami nem stimmel...